SIXTY DAYS
SIXTY DAYS

TERAPIA ODMŁADZAJĄCA

Starzenie się skóry to przede wszystkim osłabienie jej aktywności biologicznej i spowolnienie procesów naprawczych.  Przyspieszają je wolne rodniki, które powstają na  skutek m.in. promieniowania słonecznego, zanieczyszczenia powietrza, spalin, palenia papierosów, narażenia na stres, a nawet intensywny wysiłek fizyczny. Dlatego, aby uzyskać widoczny efekt odmłodzenia skóry,  nowoczesna terapia anti-aging powinna uwzględniać 4 kluczowe obszary - antyoksydację, regenerację, nawilżenie i odbudowę struktury lipidowej skóry.

4 obszary terapeutyczne SIXTY DAYS:

ANTYOKSYDACJA

Antyoksydacja oznacza zwalczanie wolnych rodników - głównych sprawców starzenia się skóry. Wolne rodniki niszczą lipidy, uszkadzając błony komórkowe. Doprowadzają do rozpadu włókien kolagenowych i elastynowych – ważnych, podporowych struktur skóry. Tworzą się wówczas zmarszczki.  Serum na Dzień SIXTY DAYS zawiera aż trzy silne antyoksydanty – kwas askorbinowy (wit. C), L-glutation zredukowany i D-tokoferole (wit. E). Związki te skutecznie chronią skórę przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Latem są wprost nieodzownym elementem pielęgnacji -  chronią skórę przed niszczącym wpływem promieni słonecznych.

REGENERACJA

Gdy wolne rodniki dokonają spustoszenia, potrzebna jest regeneracja. Zniszczone struktury trzeba bowiem odbudować. Skórę trzeba pobudzić do produkcji włókien elastynowych i kolagenu. Jedną z najsilniej działających substancji naprawczych jest retinol (jedna z form witaminy A). W Serum na Noc SIXTY DAYS zawarty jest czysty retinol w maksymalnym stężeniu. Dodatkowo jego działanie wspomagają dwie inne, cenne substancje regenerujące – azjatykozyd i ubiquinone (koenzym Q10).

ODBUDOWA LIPIDOWA

Jednymi z najistotniejszych składników naszej skóry są lipidy. Uszczelniają naskórek i powodują, że nie wyparowuje z niego woda. Dzięki temu nasza skóra wygląda ładnie i zdrowo. Gdy zaczyna ich brakować, skóra robi się sucha, szorstka, łuszczy się i traci elastyczność. Codziennie wypłukujemy lipidy stosując środki myjące. Dlatego kluczowe jest, aby je uzupełniać. Bioceutyki SIXTY DAYS, a szczególnie Balsam Biomimetyczny, dostarczają skórze cennych lipidów fizjologicznych, czyli identycznych z tymi, które naturalnie występują w naszej skórze. Dzięki temu, są rozpoznawane, jako 'własne" i nie tylko uzupełniają to, czego brakuje, ale również wspierają procesy naprawcze w skórze, przywracając jej napięcie i blask.

NAWILŻANIE

Wraz z wiekiem, w skórze zmniejsza się ilość substancji wpływających na jej właściwe nawilżenie. Skóra staje się wysuszona. Traci blask. Staje się podatna na choroby. Dlatego ważne jest aby skórę codziennie nawilżać. Najlepiej na dwa sposoby. Pierwszy polega na odbudowywaniu naturalnej bariery lipidowej, którą mamy na powierzchni skóry. Drugi – na dostarczeniu związków, które wiążą i zatrzymują wodę wewnątrz skóry. Krem Biomimetyczny SIXTY DAYS, naśladując naturę, dostarcza skórze biozgodnych substancji nawilżających takich jak mocznik czy ultraniskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Związki te wchodzą w skład tzw. Naturalnego Cynnika Nawilżającego (NMF = Natural Moisturising Factors = Naturalne Czynniki Nawilżającego).  To m.in. one w naturalny sposób zatrzymują wodę w skórze.